Featured post

PVD informācija par lauksaimniecības dzīvnieku vet. izmeklējumiem Covid-19 ārkārtas situācijā

PVD informē, ka, ņemot vērā valstī noteikto ārkārtējo situāciju, vairākus lauksaimniecības dzīvnieku laboratoriskos izmeklējumus varēs veikt līdz 30. novembrim
Sīkāka informācija - https://www.pvd.gov.lv/partikas-un-veterinarais-dienests/jaunumi/vairakus-lauksaimniecibas-dzivnieku-laboratoriskos-izmeklejumus-vares-?id=11173

Featured post

Tiek atcelta ikgadējā gaļas šķirņu vaislas jaunbuļļu izstāde-izsole.

Ņemot vērā Covid-19 izraisīto situāciju pasaulē un arī iespējamos riskus Latvijā, valstī ir  izsludināta ārkārtējā situācija no 12. marta līdz 14. aprīlim.
Lai ierobežotu vīrusa izplatību, šajā laikā tiks īstenoti vairāki piesardzības pasākumi, tostarp atcelti visi organizētie pasākumi.
Arī LGLA, GLAB un Izsoļu nama 30. aprīlī plānotā vaislas jaunbuļļu izstāde-izsole tiek pārcelta uz vēlāku laiku. Ja situācija ar Covid-19 uzlabosies un izsludinātie ierobežojumi tiks atcelti, izstāde-izslole notiks 2020. gada maija beigās.
Informācija tiks precizēta pēc 2020. gada 14. aprīļa, kad būs zināmi uzlikto ierobežojumu rezultāti.
Būsim atbildīgi, saudzēsim sevi un savus tuviniekus!

sharolee6

Featured post

LGLA seminārs 03.10.2019. Rāmavas izstādes laikā

Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija šoruden piedalās ikgadējā izstādē izstāžu kompleksā “Rāmava” – Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2019, kas šogad norisināsies no 3. līdz 5. oktobrim.
Uzaicinām Jūs uz SIA LGLA organizēto semināru izstādes laikā š.g. 3. oktobrī (ceturtdiena) plkst. 15:30 izstāžu kompleksa “Rāmava” semināru zālē.
Semināra tēma: Jaunā gaļas šķirņu liellopu audzēšanas programma, ar to saistītās izmaiņas, kas svarīgas ganāmpulku īpašniekiem,
Pārraugiem, kam nepieciešamas kvalifikācijas celšanas stundas, tiks piešķirtas 2 kvalifikācijas celšanas stundas.
Informācija. Kā ik gadu, arī šogad mēs piedalamies Rāmavas lauksaimniecības izstādē ar gaļas šķirņu dzīvnieku demonstrējumiem. Plānojam parādīt arī dažus buļļus, kas kandidē uz nākamā gada pavasara vaislas jaunbuļļu izsoli.

Visi interesenti laipni aicināti uz Rāmavas rudens izstādi un LGLA demonstrējumu stendu!

 

 

Featured post

Gaļas liellopu pārraudzības un snieguma pārbaudes kārtība

2019. gada 31. martā stājas spēkā MK noteikumi Nr. 227 – Gaļas liellopu pārraudzības un snieguma pārbaudes kārtība.
Šajos noteikumos ir vairākas izmaiņas, kas jānem vērā līdz šim pārraudzībā esošo ganāmpulku īpašniekiem.
Featured post

17. maija gaļas šķirņu vaislas jaunbuļļu izstādes-demonstrējumu kopsavilkums

Ir noslēdzies otrais Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācijas organizētais pasākums Latvijas gaļas liellopu audzētājiem. Gribam patiekties mūsu saimniekiem par aktīvu līdzdalību tajā, gan tiem, kas jau otro gadu piedāvāja savus dzīvniekus demonstrējumiem, gan tiem, kas šogad pirmo reizi atveda parādīt savus darba rezultātus.

Mūsu saimnieki bija rūpīgi strādājuši un atveduši mums parādīt tiešām lieliskus sava darba rezultātus. Ekspertu komisija – Ērika Everte un Ieva Freidenfelde, piedaloties ekspertam no Igaunjas Targo Pikkmetam, ilgi diskutēja, līdz izvēlējās labākos buļļus no piedāvātajiem. Rezultātā labākā demonstrējamā buļļa titulu kategorijā „Labākais 2018. g. dzimušais Šarole šķirnes jaunbullis” ieguva bullis Domino no Kandavas novada z.s. „Krikši”. Kategorijā „Labākais 2017. g. dzimušais Šarole šķirnes jaunbullis” uzvaras laurus plūca bullis Valts no Dagdas novada z.s. „Jaunkalni” un kategorijā „Labākais 2017. g. dzimušais Limuzīnas šķirnes jaunbullis” sīvā cīņā pārsvaru guva bullis Tasmāns no SIA „Rudzāts”.

Kopvērtējumā par izstādes labāko jaunbulli tika atzīts Limuzīnas šķirnes bullis Tasmāns no SIA „Rudzāts”.

Pirmo reizi pasākumā piedalījās un uzreiz ar čempionu savā vecuma grupā Šarolē šķirnes audzētāji – z.s. „Krikši” no Kandavas puses, ceram, ka panākumi iedvesmos saimniekus piedalīties izstādēs arī turpmākos gadus. Tāpat pirmo reizi demonstējumiem savus Šarole šķirnes dzīvniekus piedāvāja z.s. „Jaunkalni” un arī guva panākumus un uzvarētāja titulu savā vecuma gategorijā. Lieliskus jaunbuļļus no Jēkabpils novada atveda pērnā gada izstādes čempiona audzētāji, z.s. „Mežāres” un tikpat labus Šarole šķirnes jaunbuļļus mums parādīja Raimonds Jakovickis no Jēkabpils novada. Kā arī jau otro gadu pēc kārtas labus Šarole šķirnes jaunbuļļus mums atveda z.s. „Andruškas” no Madonas puses.

Īpaši gribam pateikties z.s. “Gāršas” par „lielisko četrinieku”, saimniecība uz izstādi atveda veselus četrus lieliskus Limuzīnas šķirnes buļļus ar dažādu izcelsmi, kas var ieinteresēt Latvijas Limuzīnas šķirnes dzīvnieku audzētājus, jo buļļi vecāki ir ar Igaunijas, Lietuvas un Zviedrijas ģenētiku un ir neradniecīgi mūsu saimniecībās audzētajiem Limuzīniem. Tāpat gribam izteikt atzinību SIA „Rāzna Agro” par divu ļoti labu, tipisku Limuzīnas šķirnes buļļu atvešanu uz izstādi. Un, protams, liels paldies izstādes čempiona saimniekiem SIA “Rudzāts” no Līvānu novada.

Mēs lepojamies ar mūsu saimnieku darba rezultātiem!

Pasākumu palīdzēja organizēt Gaļas liellopu audzētāju biedrība, kas dienas noslēgumā kopā ar Liellopu izsoļu namu piedāvāja atvestos jaunbuļļus iegādāties izsolē.

Liels paldies sadarbības partneriem – Liellopu izsoļu namam par laipnu uzņemšanu un izmitināšanu savās telpās un Gaļas liellopu audzētāju biedrībai, kas rūpējās par pasākuma viesiem un palīdzēja ar pubilicitāti.

Paldies saimniekiem no visas Latvijas, kas saulanajā 17. maija dienā atrada laiku atbraukt, iepazīties ar savu kolēģu sasniegumiem, satikties un apmainīties pieredzē ar saimniekiem no citiem novadiem.

Uz tikšanos nākamā gada pasākumā!

17.05.5

SA.17.05. LI.17.05. SA.17.05.2 LI.17.05.2 17.05.6 17.05.4 17.05.Targo

Featured post

17.05.2019. gaļas šķirņu vaislas jaunbuļļu demonstrējumi.

Vēl tikai nedēļa atlikusi līdz vaislas jaunbuļļu izstādei-demonstrējumiem un izsolei Neretas novada Mazzalvē.
17. maijā Liellopu izsoļu namā notiks Šarolē un Limuzīnas šķirņu vaislas jaunbuļļu izstāde-demonstrējumi. 
Šogad izstādē demonstrēsim gan 2017. gadā dzimušos jaunbuļļus, gan buļļus, kas dzimuši 2018. gada sākumā. Demonstrējamo vaislas jaunbuļļu saraksts – ŠEIT
Izstādes laikā notiks seminārs.
Par pieredzi kvalitatīva Šarole ganāmpulka izveidošanā, kuru tagad pazīst daudzās Eiropas valstīs, stāstīs ilggadēja Šarole audzētāja Regina Müller no Vācijas. Domājams, šī pieredze būs interesanta daudziem mūsu saimniekiem, jo viņas audzētie buļļi iegūst godalgas praktiski visos vaislas dzīvnieku šovos Vācijā un tie ir iegādāti un strādā vairākos Latvijas ganāmpulkos, un šo buļļu pēcnācēji arī jau ir ieguvuši stabilu vietu Latvijas Šarole šķirnes vaislas tirgū.
Savukārt par praktisko darbu ar vaislas dzīvniekiem, to pieradināšanu, demonstrēšanu un darba drošību stāstīs eksperts no Igaunijas Targo Pikkmets.

Pēc izstādes Gaļas liellopu audzētāju biedrība sadarbībā ar Liellopu izsoļu namu demonstrētos buļļus piedāvās iegādāties izsolē.

Pārraugiem tiks piešķitras 6 kvalifikācijas celšanas stundas.

Laipni aicināti visi interesenti!
Biedriba_Liellopu_galas_audzetaji_Pasakuma_plakats_2019_A4_LV_APSKATE_01

 

Featured post

Gaļas šķirņu vaislas jaunbuļļu demonstrējumi 17. maijā

Biedriba_Liellopu_galas_audzetaji_Pasakuma_plakats_2019_A4_LV_APSKATE_01

Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija sadarbībā ar Liellopu izsoļu namu un Gaļas liellopu audzētāju biedrību 2019. gada 17. maijā Liellopu izsoļu namā Neretas novada Mazzalves pagastā organizē pasākumu gaļas liellopu audzētājiem!

Turpinot iesākto tradīciju, 17. maijā tiks rīkota Šarolē un Limuzīnas šķirņu vaislas jaunbuļļu demonstrācija un vērtēšana.

Demonstrējumos piedalīsies deviņi Limuzīnas šķirnes vaislas jaunbuļļi vecumā no 1 līdz 2 gadiem, kā arī deviņi Šarolē šķirnes jaunbuļļi vecumā no 1 līdz 2 gadiem. Demonstrējumos piedalās gaļas liellopu audzēšanas saimniecības no Vidzemes, Latgales, Sēlijas un Kurzemes. Demonstrējamo buļļu katalogs drīzumā būs pieejams pasākuma organizatoru interneta vietnēs.

Dienas noslēgumā Gaļas liellopu audzētāju biedrība sadarbībā ar Liellopu izsoļu namu demonstrētos vaislas jaunbuļļus piedāvās iegādāties izsolē.

Tā ir lieliska iespēja iepazīties ar Latvijas aktīvāko un veiksmīgāko tīršķirnes ciltsdarba saimniecību sasniegumiem, gūt jaunas zināšanas, praksi un pieredzi, satikt savas nozares kolēģus, mazliet izrauties no saimniecības darbiem, kā arī iegādāties darbam gatavu, ekspertu vadībā atlasītu un novērtētu vaislinieku ar sertifikātu darbam savā ganāmpulkā.

Pieredzē par vaislinieku atlasi, izaudzēšanu un sagatavošanu tirgošanai un čempiona titulam dalīsies Vācijas vienas no top tīršķirnes Šarolē audzētājsaimniecībām īpašniece – Regina Müller.

Par darbu ar dzīvniekiem, to pieradināšanu stāstīs speciālists no Igaunijas Targo Pikkmets.

Pārraugiem tiks izsniegts apliecinājums par 6 kvalifikācijas celšanas stundām.

Pasākuma norises vieta: Liellopu izsoļu nams – Krasti, Mazzalves pag., Neretas novads

Laiks: No plkst 10:00 līdz 18:00

Vairāk informācijas: 26487982 – Ieva Freidenfelde.

Laipni aicināti visi interesenti!

P.S. Dažus no 17. maijā demonstrējamajiem jaunbuļļiem (2 Limuzīnas šķirnes vaislas jaunbuļļus un 2 Šarolē šķirnes vaislas jaunbuļļus) bija iespēja apskatīt ikgadējā lauksaimniecības izstādē Rāmavā “Pavasaris 2019.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Featured post

Lauksaimniecības izstāde “Rāmavā” “Pavasaris 2019″

Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija, kā ik gadu, arī šogad piedalās Rāmavas lauksaimniecības izstādē, kas šopavasar norisināsies no 11. līdz 13. aprīlim.
Ramava.201911. aprīļa (ceturtdiena) pēcpusdienā plkst 15:30 izstāžu kompleksa “Rāmava” semināru zālē notiks seminārs gaļas liellopu audzētājiem ”Aktualitātes gaļas liellopu audzēšanas nozarē. Izmaiņas likumdošanā”. Par izmaiņām likumdošanā un ciltsdarbā stāstīs ZM Lauksaimniecības departamenta pārstāvis. Par aktualitātēm gaļas liellopu pārraudzības darbā stāstīs SIA LGLA ciltsdarba speciāliste Ieva Freidenfelde.

Izstādes laikā būs pieejama plaša izglītojoša programma dažādu nozaru lauksaimniekiem.

Kā ik gadu, arī šogad demonstrēsim gaļas šķirņu dzīvniekus. Šoreiz būs apskatāmi Šarolē un Limuzīnas sķirnes vaislas jaunbuļļi, kurus varēs apskatīt un iegādāties 17. maijā vaislas jaunbuļļu demonstrācijā Neretā, Liellopu izsoļu namā. 

Laipni lūgti visi interesenti!

 

Featured post

Seminārs “Darbs gaļas liellopu pārraudzības sistēmā CILDA”

16. aprīlī (otrdiena) plkst 11:00  Izstāžu kompleksa “Rāmava” semināru zālē sadarbībā ar Lauksaimniecības datu centru organizējam semināru:
“Darbs gaļas liellopu pārraudzības sistēmā CILDA”
Pārraugu sertifikātu un apliecību īpašniekiem būs iespējas iegūt kvalifikācijas celšanas stundas.
Vēlams ņemt līdzi savus datorus. Būs iespēja saņemt individuālu konsultāciju tieši par Jūsu jautājumiem un darbu sistēmā CILDA.

Uz semināru lūdzam pieteikties uz e-pastu lgla@inbox.lv  līdz 15. aprīlim. Vietu skaits ierobežots.

IMG_8607

Featured post

Likumi un MK noteikumi, kas reglamentē darbu nozarē

EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (ES) 2016/1012 par zootehniskajiem un ģenealoģiskajiem nosacījumiem dzīvnieku audzēšanai, tīršķirnes vaislas dzīvnieku, krustojuma vaislas cūku un to reproduktīvo produktu tirdzniecībai Savienībā un ievešanai tajā, un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 652/2014, Padomes Direktīvas 89/608/EEK un 90/425/EEK un atceļ konkrētus aktus dzīvnieku audzēšanas jomā (“Dzīvnieku audzēšanas regula”)

Dzīvnieku audzēšanas un ciltsdarba likums

Šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju biedrības un krustojuma cūku audzētāju organizācijas atzīšanas kārtība, kā arī audzēšanas programmas apstiprināšanas kārtība

Liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu šķirņu ciltsgrāmatas un krustojuma cūku ciltsreģistra kārtošanas noteikumi

Zootehniskā sertifikāta un izcelsmes apliecinājuma izsniegšanas kārtība

Liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu vaislinieku un to vaislas materiāla sertifikācijas kārtība

Gaļas liellopu pārraudzības un snieguma pārbaudes kārtība (drīzumā tiks apstiprināti)

Gaļas šķirņu liellopu audzēšanas programma (atrodas komisijā, izskatīšanas procesā)

Lauksaimniecības dzīvnieku vispārīgās labturības prasības
(izdoti saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likumu)

Dzīvnieku infekcijas slimību valsts uzraudzības 2019. gada plāns
(23. lappusē PVD prasības sertificētu vaislas buļļu ikgadējiem diagnostiskajiem izmeklējumiem)

 

 

 

Featured post

Tiek maksāts brīvprātīgais saistītais atbalsts par liellopiem

Platību maksājumi
LAD ir uzsācis izmaksāt brīvprātīgo saistīto atbalstu par liellopiem.

Likme ir 102,02 eiro.

Atbalstu var saņemt kā gada maksājumu par noteiktu liellopu skaitu. Lai saņemtu maksājumu, liellopiem jābūt reģistrētiem un apzīmētiem, un par tiem jābūt sniegtai informācijai normatīvajos aktos par lauksaimniecības dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanu noteiktajā kārtībā.

29. janvāris, 2019

Avots: LAD

Featured post

Var iegādāties saimniecību Jumpravas pusē

Tiek pārdota bioloģiski sertificēta saimniecība.
Saimniecība atrodas Lielvārdes novadā, Jumpravas pagastā, 6 km no šosejas Rīga – Daugavpils. Ļoti labi sakārtota infrastruktūra (pašvaldība 2019/2020. gadā pilnībā rekonstruēs ceļu).
Saimniecība nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu. Tiek audzēti Limuzīna krustojuma liellopi, ganāmpulks ir labi veidots ar ļoti labu vaislas materiālu. Ganāmpulkam tiek veikta pārraudzība.
Īpašumā ir liellopu kūtis (nav labā tehniskā stāvoklī) ar iespējām pārbūvēt un mainīt pielietojuma veidu, nevajag jaunu projektu, bet pietiek ar apliecinājuma karti.
Ir iespējas paplašināties, tuvējā apkaimē ir pārdošanā lauksaimniecībā izmantojama zeme. Ir iespējas papildus zemi ņemt arī īrē.
Mēs esam ar bioloģisko sertifikātu gan zemēm, gan lopiem.

Mob. +371 26736167
e-pasts: mika333@inbox.lv

Featured post

Cienījamie gaļas liellopu audzētāji!

Sakarā ar negaidīti lielo Vel’phone uzstādīšanas pieprasījumu gaļas dzīvnieku audzētāju saimniecībās, lūdzam jau laikus mūs informēt (vismaz 3 mēnešus iepriekš) par savu lēmumu iegādāties Vel’phone (iekārta precīzai dzemdību brīža noteikšanai). Šāda informācija palīdzēs saņemt iekārtas bez ilgstošas gaidīšanas uz uzstādīšanu katram klientam vēlamajā laikā.

Tālr: 26516622 – Mārtiņšdimelamedria-298x161

 

Featured post

Apstiprināts 2016. gada valsts atbalsts lauksaimniekiem

Avots: Zemkopības ministrija

Otrdien, 12. janvārī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībai. Izmaiņas noteikumos nosaka, ka 2016. gadam valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai subsīdiju veidā paredzētais finansējums ir 8 610 962 eiro.

Ievērojot Nacionālajā attīstības plānā 2014.–2020. gadam lauksaimniecības nozarei izvirzītās prioritātes, Izmaiņas noteikumos nosaka atbalsta pasākumus un to īstenošanai nepieciešamo finansējumu.

Ņemot vērā līdzšinējo pasākumu efektivitāti, valsts atbalsta līmeni un valsts ekonomisko situāciju, lauksaimniekiem ļoti būtisks valsts atbalsts ir jomās, kas veicinātu lauksaimnieka dzīvotspēju un konkurētspēju. Tāpēc 2016. gadā pieejamais finansējums galvenokārt paredzēts lauksaimniecības produktu ražotājiem šādiem pasākumiem:

1) lopkopības attīstībai – 5 517 405 eiro;
2) augkopības attīstībai – 614 522 eiro;
3) starptautiskai un savstarpējai sadarbībai – 678 570 eiro;
4) tirgus veicināšanai – 327 340 eiro;
5) nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas veicināšanai – 50 000 eiro;
6) iepriekšējā gadā uzsākto atbalsta pasākumu izpildes finansēšanai – 1 423 125 eiro.

Valsts budžetā katru gadu subsīdiju veidā tiek paredzēts valsts atbalsts lauksaimniecības attīstībai no gada pamatbudžeta kopējiem izdevumiem, kas tiek segti no dotācijām vispārējiem ieņēmumiem, atskaitot iemaksas Eiropas Savienības budžetā. 

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” mājaslapā www.vestnesis.lv. Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2013. gada 17. decembra noteikumos Nr. 1524 “Noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai” pieejama MK mājaslapā.

______________________________

Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv

Featured post

Veidlapas

Šķirnes sertifikāta pieteikums
Noteikumi par izcelsmes sertifikātu izsniegšanu Ciltsdarba programmas 24. lappusē

Pieteikums vaislinieka sertifikāta SAŅEMŠANAI

Pieteikums vaislinieka sertifikāta PAGARINĀŠANAI
Noteikumi par vaislinieka sertifikātu izsniegšanu Ciltsdarba programmas 22. lappusē

PVD prasības vaislas buļļu veterinārajiem izmeklējumiem 2019. gadā

PVD dzīvnieku infekcijas slimību valsts uzraudzības plāns 2019. gadam

Veidlapa DNS analīžu veikšanai Vācijā Gottingenā

Pieteikums šķirnes saimniecības statusa iegūšanai
Nolikums par gaļas liellopu šķirnes audzēšanas saimniecību atestāciju
Ciltsdarba programmas 26. lappusē

Pieteikums tīršķirnes gaļas šķirņu govju uzņemšanai ciltsgrāmatā
Ciltsgrāmatas kārtošanas metodika Ciltsdarba programmas 20. lappusē

Govs un buļļa uzskaites kartiņa Word formātā.

Ganāmpulkā nepieciešamā CILTSDOKUMENTĀCIJA (pdf)

Jaunie gaļas liellopu PĀRRAUDZĪBAS NOTEIKUMI (pdf)

eur.14